I Научни скуп са међународним учешћем

У дискурзивном простору друштвених наука данас, немогуће је тематизовати питање утицаја политике и различитих облика моћи на друштвени живот изван научног насљеђа Макса Вебера. Интерес за питања и теме којима се Вебер бавио и данас са лакоћом прелази све дисциплинарне и културне границе. Наиме, Вебер је један од најзначајнијих класичних теоретичара мултикаузалне динамике која је довела до историјске супремације Западне цивилизације. Отуда и данашња постмодерна констелација у којој Запад још увијек успијева одржати своју глобалну доминацију...

Сазнајте више Преузмите програм

Факултет политичких наука

Подтеме Научног скупа "МОЋ, ПОЛИТИКА И ДРУШТВЕНЕ НАУКЕ"

Област социологије:

• Макс Вебер и савремена социологија
  • Грамши и Вебер
  • Бирократска организација друштва
  • Рационализација и култура
  • Веберово схватање демократије
  • Трансформација протестантске етике у потрошачком друштву
  • Власт и политика
  • Примјена Веберовог принципа рационалности у економији и политичкој социологији
  • Макс Вебер у академском и социолошком простору БиХ
  • Политика одрживог развоја градова
  • Неолиберални град
  • Предузетнички град
  • Постсоцијалистички град (квалитет живота, џентрификација, урбани идентитет и урбана култура)
  • Трансформација града (традиција и модернизација, паметни градови и еколошка одрживост)
  • Политика одрживости руралних средина (трансформација села почетком 21. вијека)
  • Рад, организација, предузетништво и маркетинг
  • Моћ и биополитика

Област новинарства и комуникологије:

• Медијска политика и политика у медијима
  • Медијска педагогија и јавно мњење
  • Есенцијалне вриједности новинарског поља и медија
  • Лиминалност и сингуларност у медијској култури
  • Релативизација новинарске и медијске етике у савременом новинарству
  • Медијатизација и друштвена стварност
  • Питање приватности и нове медијске технологије
  • Нови медији и демократија
  • Медији и моћ

Област политикологије:

• 25 година од Дејтонског мировног споразума

Област социјалног рада:

• Социјални рад и друштвене промјене

Важни датуми за учешће на Научном скупу

Поштовани, Ваше Апстракте можете послати путем званичне имјел адресе Научног скупа drustvoipolitika@fpn.unibl.org или путем ове веб странице кликом на дугме испод овог текста. Молимо Вас да водите рачуна о важним датумима које смо назначили у табели са десне стране.

Пошаљите апстракт Пошаљите рад
  • 01. мaj 2020. Пријава учешћа и предаја апстраката

Позив за достављање Апстраката је отворен до 01. мaja 2020. године (24:00 часа).

• 31. мaj 2020. Информација о прихватању

Информације о прихватању Апстракта аутор ће добити након одобравања од стране Рецензентског одбора до 31. мaja 2020. године.

• 01. септембар 2020. Рок за регистрацију учесника

Молимо Вас да пријаву учешћа на Научном скупу пријавите најкасније до 01. септембра 2020. године.

• 15. новембар 2020. Достављање радова

Аутори одобрених Апстраката могу послати комплетне радове најкасније до 15. новембра 2020. године (24:00 часа).